Prezenty na święta z niewielkim budżetem – co wybrać?

 

Prezenty na święta pomysły z niewielkim budżetem – co wybrać?

Świąteczny czas to dla wielu okres dodatkowych wydatków, związanych z organizowaniem kolacji wigilijnej. Wtedy też potrzebne są prezenty pod choinkę, ponieważ jest to zwykle ulubiona tradycja świąteczna domowników. Problem pojawia się jednak, kiedy budżet domowy jest już mocno obciążony. Jakie prezenty na święta kupić w takim przypadku?

Symboliczne prezenty na święta

Kiedy nie ma zbyt wielu pieniędzy na prezenty pod choinkę, trzeba dobrze się zastanowić przed ostatecznym wybraniem upominku. Dobrym pomysłem może być na przykład zakup hurtowy tego samego przedmiotu dla wszystkich, dzięki czemu można często uzyskać rabat. Mogą to być na przykład świece aromatyczne, kubki, maskotki, niewielkie poduszki, słoiczki z miodem lub powidłami czy paczuszki ze słodyczami.

Można też wybrać popularne niedrogie prezenty na święta, które niemal każdemu się przydadzą. Do takich uniwersalnych upominków zalicza się najczęściej:

– skarpetki świąteczne,

– pantofle domowe,

– czapki, szaliki i rękawiczki,

– małe zestawy kosmetyczne,

– sweterki świąteczne,

– koce świąteczne,

– drobne dekoracje świąteczne do domu.

Niskobudżetowe prezenty świąteczne DIY

Kiedy finanse przeznaczone na upominki pod choinkę są zbyt mocno ograniczone, można też prezenty na święta wykonać samodzielnie. W dzisiejszych czasach większość osób ma wszystko, czego potrzebuje, a taki drobiazg od siebie może mieć ogromną wartość sentymentalną. Rękodzieło oznacza włożenie wysiłku w stworzenie unikalnego przedmiotu, który będzie przypominał wspólnie spędzone chwile.

Samodzielnie można wykonać na przykład dekoracje na stół. Wielu ma w domu pistolet z klejem na gorąco, lub można zakupić taki zestaw za niewielkie pieniądze. Ozdoby można wykonać z tego, co znajdzie się na spacerze, czyli z szyszek, gałązek iglastych czy orzechów. Całość można udekorować tym, co się znajdzie w domu, bibułą szkolną, resztkami wstążek czy papieru prezentowego, a nawet folią do pieczenia, która doskonale zastępuje celofan. Poszczególne elementy można nakleić na podstawę z kartonu w formie wieńca czy kwadratu.